bylinné koupele a obklady

Bříza bělokorá list

Bříza bělokorá list

Příznivě působí jako odvodňovací prostředek při otocích, má silné protirevmatické účinky. Koupel se využívá jako čistící prostředek uvolňující ucpané póry, podporuje regenerační schopnosti kůže, má příznivý vliv proti lišejům a ekzémům, působí proti nadměrnému pocení, hlavně nohou, koupele jsou vhodným doplňkem redukčních diet v prevenci obezity.

Cena: 35 Kč
Zboží je vyprodáno.

Dubová kůra

Dubová kůra

Obklady a koupele jsou vhodné ke zmírnění reakce kůže při omrzlinách a mírných popáleninách, krvácejících a hnisajících ranách, hemeroidech, při plísňovém onemocnění nohou, bércových vředech a zánětech pohlavních orgánů. Působí svíravě a protizánětlivě, odstraňuje nadměrné pocení. Obklady na bolestivé klouby lze ponechat i celou noc.

Cena: 35 Kč

 Ks 

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomá

Koupele celkově posilují organismus, zmírňují potíže při křečových žilách, při revmatických bolestech, ischiasu, dně, ledvinových problémech a zánětech močových cest, otocích, zmírnění kožních potíží apod. Kopřiva je výborná jako jarní očistná detoxikační koupel. Odvar je vhodný i jako vlasová koupel pro regeneraci a vyšší lesk vlasů.

Cena: 29 Kč
Zboží je vyprodáno.

Kontryhel

Kontryhel

Koupele a obklady jsou vhodné při kožních problémech hlavně hnisajících a mokvajících ranách, oplachy při bércových vředech, obklady na bodné a sečné rány, ale i umytí obličeje pro zkrášlení pleti, jako podpůrná koupel při ženských nemocech (výtoky, záněty, po porodu a císařském řezu) při dietě proti obezitě a diabetu. Koupele dětí jsou vhodné na posílení celého organismu.

Cena: 29 Kč
Zboží je vyprodáno.

Levandule lékařská

Levandule lékařská

Vonné koupele  levandule mají očistné a desinfekční účinky, pročišťují kožní póry, pomáhají při astmatu, bronchitidě, rýmě. Uvolněné třísloviny mají blahodárný vliv na stárnoucí pleť, mírně jí napínají a stahují. Vdechování par levandule je vhodné k inhalacím  za účelem pročištění průdušek od mikrobů a starého hlenu, při zápalu nosohltanu, astmatu, bronchitidě, rýmě, angíně apod. Silice dráždí až překrvuje pokožku, tím  zlepšuje regeneraci a má i pozorovatelný analgetický účinek. Používá se také proti svrabu a různým kožním parazitům, které ničí. Má zvýšený baktericidní účinek. Koupele jsou dále vhodné při únavě, nespavosti, podrážděnosti, nervových vyčerpáních, depresích, bolestech hlavy, kolikách.

Cena: 35 Kč

 Ks 

Mateřídouška obecná

Mateřídouška obecná

Má antiseptické, protikřečové, protibakteriální účinky a obsahuje látky, které usmrcují bakterie a plísně. Koupele a obklady jsou vhodné všude tam, kde se vyskytují záněty na pokožce, nehojící se vředy, proleženiny, pohmožděniny, při revmatismu, koupele na celkové posílení organismu, při léčbě roztroušené sklerózy, závratí apod. Obklady je možné využít i ke kosmetickým účelům, zklidnění pokožky apod. Doporučuje se v době rekonvalescence po horečnatých chorobách a nervově vyčerpaným osobám. Koupel je vhodná i pro děti.

Cena: 29 Kč
Zboží je vyprodáno.

Meduňka

Meduňka

Koupele z meduňky jsou vynikajícím pomocníkem při nervové vyčerpanosti a mírné úzkosti pro své sedativní účinky. Dokáže zklidnit a posílit organismus, zbavit následků napětí, léčí chvění, uvolňuje křeče.  Příznivý účinek má i při chorobách z nachlazení. Ve formě obkladů je vhodná na revmatické otoky, pohmožděniny, krevní podlitiny, při nebezpečí ztvrdnutí mléka v prsech kojících matek.

Cena: 35 Kč

 Ks 

Heřmánek pravý

Heřmánek pravý

Koupele i obklady mají hojivé účinky, urychlují hojení ran při poškození kůže, mají uklidňující a hojivé účinky při spálení kůže sluncem, příznivě působí při stavech vyčerpanosti a těžkých chorobách. Koupele lze využít i při nachlazení, revmatických potížích, zánětech močových cest apod. Odvar je možné použít k ošetření vlasů pro světlejší odstín a lesk, obklady i jako pleťovou masku.

Cena: 35 Kč

 Ks 

Oves

Oves

Ovesné koupele jsou vhodné při revmatismu, dně, chorobách ledvin, jaterních chorobách, svalové únavě, nervové a tělesné slabosti, špatném prokrvení, ischiasu, ekzémech, a lišejích i dalších kožních potížích. Dále při potížích v oblasti malé pánve, při břišních kolikách, močových kamenech, chorobách močového měchýře i nežádoucím nočním pomočování. Koupele mají hojivý a utišující účinek. Obklady pomáhají uvolňovat kameny při kolikách, zmírnit bolesti při zánětu slunivky  břišní , žaludečních i jaterních potížích. Je to navíc typická pleťová koupel, která zjemňuje a zvláčňuje pokožku, příznivě ovlivňuje pleť po odlíčení, odstraňuje vrásky. Koupel je vhodná i pro děti.

Cena: 29 Kč

 Ks 

Přeslička

Přeslička

má výborné hojivé účinky, je vynikající při bolestivých stavech kloubů, páteře, revmatických onemocněních, problémech s prostatou, ledvinových a žlučníkových kolikách a žaludečních potížích. Koupele dále příznivě ovlivňují a pomáhají při zánětech dýchacích cest, průdušek, při hemeroidech, bércových vředech, křečových žilách, lupénce, nehojících ranách i únavě nohou. Pro vysoký obsah křemíku je možno použít silný odvar na lámavé a třepivé nehty a vlasy, na koupele a obklady při ledvinových kolikách a problémy s močovým měchýřem a prostatou, při písku v ledvinách a kaméncích v měchýři. Obklady pomáhají při křečích v žaludku, při záchvatech žlučníku, jater i slinivky. Zmírňují zatvrdliny, nádory apod.

Cena: 35 Kč
Zboží je vyprodáno.

Rozmarýn list

Rozmarýn list

Koupel příznivě ovlivňuje nervový systém, má povzbuzující účinky při nervové a psychické vyčerpanosti, melancholických stavech, únavě, zmírňuje selhávání paměti, působí příznivě při revmatických potížích, bolestech kloubů, neuralgických bolestech.

Cena: 35 Kč
Zboží je vyprodáno.

Řebříček obecný

Řebříček obecný

má protizánětlivé, hojivé a desinfekční účinky, je všeobecně známo jeho využití v gynekologii při křečovitých bolestech, v době menstruace a přechodu, při zánětech močových cest a ledvin, k omývání hnisavých vyrážek a ekzémů, při léčbě hemeroidů, zastavuje krvácení, příznivě ovlivňuje cévní systém a krvetvorbu. Koupele příznivě ovlivňují svalové nádory dělohy (myomy), záněty  vaječníků, zklidňují organismus při klimakteriu

Cena: 29 Kč
Zboží je vyprodáno.

Řepík lékařský

Řepík lékařský

Má protizánětlivé, hojivé a desinfekční účinky, je všeobecně známo jeho využití v gynekologii při křečovitých bolestech, v době menstruace a přechodu, při zánětech močových cest a ledvin, k omývání hnisavých vyrážek a ekzémů, při léčbě hemeroidů, zastavuje krvácení, příznivě ovlivňuje cévní systém a krvetvorbu. Koupele příznivě ovlivňují svalové nádory dělohy (myomy), záněty  vaječníků, zklidňují organismus při klimakteriu.

Cena: 29 Kč
Zboží je vyprodáno.

Šalvěj lékařská

Šalvěj lékařská

Koupele posilují a uklidňují nervový systém, povzbuzují organismus ve stáří. Snižují vylučování potu, působí protizánětlivě, baktericidně, antisepticky a mírně diureticky. Je vynikající desinfekcí k vymývání ran a jako obklad na špatně se hojící a mokvající rány, při jaterních problémech, onemocnění žláz, při chvění končetin apod.

Cena: 29 Kč
Zboží je vyprodáno.

Bylinná koupel uklidňující

Bylinná koupel uklidňující

Celkově zklidňuje organismus ve stresových situacích, koupel je vhodná po celodenní psychické námaze.

Máta nať, Rozmarýn list, Meduňka nať, Chmelová šištice, aroma

Cena: 35 Kč

 Ks 

Medová koupel zvláčňující

Medová koupel zvláčňující

Má příznivé účinky na podrážděnou pokožku, díky obsahu beta karotenu pomáhá po nadměrném slunění. Koupel je výtečná na nervozitu či neklidný spánek.

Oves plod, Mrkev kořen, Citronová kůra, Měsíček květ, Meduňka nať, aroma

Cena: 35 Kč

 Ks 

Ovocná koupel povzbuzující

Ovocná koupel povzbuzující

Má regenerační a osvěžující účinky. Je vhodná jako posilující koupel proti únavě.

Oves plod, pomerančová kůra, ostružina list, citronová kůra, aroma

Cena: 35 Kč

 Ks 

Květinová koupel relexační

Květinová koupel relexační

Má aromatizující účinky a blahodárný vliv po fyzické námaze, mírní bolesti hlavy.

Sedmikráska květ, Ibišek květ, Levandule květ, Měsíček květ, Violka nať, aroma

Cena: 35 Kč

 Ks 

Čajová koupel pleťová

Čajová koupel pleťová

Má uklidňující a tonizující účinky na pokožku, je vhodná k obkládání obličeje při jejím podráždění, vhodná je i pro děti.

Oves plod, černý čaj, chmel, aroma

Cena: 35 Kč

 Ks